Dnia 16.04.2025 r. Samorząd uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zamienili tradycyjny plecak na inne „nosidło”. Spakowali przybory szkolne, książki, zeszyty w kreatywny i zabawny sposób. Dzień ten cieszył się dużą popularnością i zainteresowaniem.  

P1320487

creategreetingcards.eu sputo

W dniach 10 -15 marca 2025 roku  w naszej szkole obchodzony był XXXIII Tydzień Kultury Języka, którego organizatorami byli nauczyciele języka polskiego.  Myślą przewodnią tegorocznego Tygodnia było hasło: ,,Choć burza huczy wkoło nas, do góry wznieśmy skroń” (Edmund Niziurski) oraz humor w literaturze.  Obchody Tygodnia Kultury Języka w szkole miały na celu: propagowanie języka polskiego wśród uczniów, uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej. Służyły temu organizowane konkursy szkolne oraz okolicznościowa gazetka propagująca Tydzień Kultury Języka.  W roku bieżącym odbyły się następujące konkursy: dyktando o tytuł ,,Mistrza ortografii”  w kategorii klas:  IV- VI i VII- VIII. ,,Mistrzem ortografii”  klas IV -VI została Milena Pianka z klasy VI,  natomiast po ten sam tytuł w klasach VII - VIII sięgnął Dominik  Kuterski z klasy VIII a. Ponadto odbył się konkurs recytatorski wierszy polskich poetów pod hasłem ,,Wiersz z humorem” dla klas I – III i IV – VIII. W kategorii klas I – III we wspomnianym konkursie I miejsce zajęła Marcelina Mrówka (kl. I), II miejsce – ex aequo – Anna Soboń i Zuzanna Gromada (kl. I), natomiast trzecie miejsce -  Szymon Struski (kl. III). W drugiej grupie wiekowej, czyli w klasach IV – VIII, zwycięzcami byli: I miejsce – ex aequo – Maja Laskowska (kl. VIIIb) i Cezary Zapart (kl. VII), II miejsce – Zuzanna Świtała (kl. V). Uczniowie  mieli także  możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności polonistyczne w konkursie wiedzy o języku polskim pod hasłem ,,Czysty ojczysty”. Pracując w grupach składających się z uczniów klas IV – VIII, rozwiązywali test językowy. W tej rywalizacji I miejsce zajęła grupa w składzie: Elżbieta Sikora (kl. VII), Zuzanna Pakuła (kl. VII), Bartosz Grochal (kl. VI), Katarzyna Grzyb (kl. VIIIb), Anna Zubek (kl. VIIIa), Klaudia Kwiatkowska (kl. IVb), Maja Kusaj (kl. V).  Po rozstrzygnięciu wszystkich konkursów, zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie w poszczególnych kategoriach, zostali nagrodzeni na apelu szkolnym, na którym podsumowano tegoroczne obchody Tygodnia Kultury Języka. Pan Dyrektor i  nauczyciele języka polskiego podziękowali wszystkim uczniom, którzy brali  udział w konkursach i  poszerzali przy tym swoją wiedzę o języku  ojczystym.

P1320454

 

27 marca 2025 roku grupa Rekonstrukto  zaprezentowała żywą lekcję historii dla uczniów. Pokaz historyczny nawiązywał do antyku, uczniowie mogli zobaczyć repliki broni z czasów cesarstwa rzymskiego, wziąć udział w walce, przymierzyć zbroję. Na złoczyńców czekały tortury z użyciem wymyślnych narzędzi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali się do zaproponowanych zadań.  Wiadomości zostały zaprezentowane z dużą dawką humoru. Mamy nadzieję, że uczestnikom w pamięci zostanie wiele ciekawych informacji.

1743166735078

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłym osiągnięciem naszych przedszkolaków z grupy "0"! 🌟 Dzieci otrzymały dyplomy z Staropolskiej Akademii Ekonomicznej dla Najmłodszych, realizowanego przez Staropolską Akademię Nauk Stosowanych w Kielcach. 🎓
Ten projekt edukacyjny miał na celu kształtowanie postaw przedsiębiorczych już od najmłodszych lat. Dzieci z zapałem poznawały tajniki ekonomii, tworzyły własne logo i odkrywały sekrety "Krainy Ekonomii". 🌟
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych małych ekonomistów👏💪
Gratulujemy naszym młodym absolwentom! 🎉
 1000030209

14 marca 2025 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowanie nowych talentów w środowisku szkolnym. Uczestnicy oraz organizatorzy konkursu mogli liczyć na ogromne wsparcie Dyrektora Szkoły
i nauczycieli. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności tanecznych, wokalnych i gry na instrumentach. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników doceniając ich talent, zaangażowanie i odwagę. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie przewodniczący jury pan Dyrektor Leopold Sputo ogłosił wyniki konkursu:

Wyróżnienie otrzymały przedszkolaki z grup A i B

Klasy I – III

 I miejsce Antoni Machnik (klasa III ) - gra na akordeonie

 II miejsce Lena Laprus ( klasa II) – gra na organach

 III miejsce Kornelia Bełz ( klasa II ) – śpiew

Klasy IV – VIII

 I miejsce Zofia Lelonek (klasa VI) – śpiew

 II miejsce Maja Kusaj – (klasa VI) - śpiew

 III miejsce Kinga Dzióbek i Nikola Staniszewska-Paszkowska (klasa VIII) – taniec

Przyznano również wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zaprezentowaliście się wspaniale !!! Wszystkim życzymy dalszych sukcesów i pielęgnowania swoich pasji.

P1320398.jpg

„W dniu waszego święta chcemy wam życzyć, abyście spełniali swoje marzenia, uśmiechali się tak jak dotychczas i umieli w każdym dniu dostrzec coś pięknego
i wyjątkowego”
– takimi słowami składali życzenia babciom i dziadkom wnuki. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka  odbyła się 21 lutego. Występ  artystyczny zaprezentowali  uczniowie klas zerowych pod opieką wychowawczyń- Alicji Rosińskiej i Bogusławy Jaskólskiej.  Dzieci dla babć i dziadków recytowały wiersze, śpiewały  piosenki i  tańczyły. Wszystko po to, aby podziękować im za obecność, opiekę oraz miłość. Gości przywitał dyrektor szkoły Leopold Sputo, który również złożył gościom serdeczne życzenia. Ciepłe słowa w kierunku dziadków popłynęły również z ust obecnego na uroczystości Wójta Gminy Oksa Tadeusza Sobonia  oraz inspektor  do spraw oświaty Renaty Drozd,  którzy  mimo wielu obowiązków, uczestniczyli w spotkaniu. Czas spędzony wspólnie z wnukami przyniósł babciom i dziadkom  wiele radości i wzruszeń, które na długo pozostaną w pamięci. Dziękujemy gościom za przybycie a rodzicom  za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

P1320144

20250122074502 0000320250122074502 00003

W czwartek  13  lutego odbyła się  w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Uczniowie klas młodszych  z dużym zaangażowaniem przygotowali się do tego wydarzenia. Świadczyły o tym  piękne i pomysłowe stroje karnawałowe. O dobrą zabawę uczniów klas 0 – 3 zadbały już tradycyjnie miłe panie animatorki z firmy ,,Kosia”. Dziękujemy im za kreatywność i fantastyczne atrakcje. Udało im się zachęcić do wspólnej zabawy wszystkich uczestników. Na zakończenie tej części zabawy za sprawą konkursu wyłoniono  spośród wszystkich uczniów króla i królową balu. Po południu do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie klas starszych. W pięknie udekorowanej sali, przy dźwiękach muzyki rozrywkowej bawili się znakomicie. O oprawę muzyczną zadbali starsi koledzy z klasy ósmej. W przerwie jedną z atrakcji było rozdanie miłych liścików z poczty walentynkowej. Komu los sprawił miłą niespodziankę, dla kogo był mniej łaskawy pozostanie tajemnicą Walentego. Serdeczne podziękowania kierujemy do mam z Rady Rodziców, które zadbały o poczęstunek, dzięki któremu po szaleństwach na parkiecie każdy mógł się zregenerować. Uczniowie świetnie się bawili i opuścili szkołę w znakomitych humorach.

P1310988