Nasza szkoła wzięła już po raz trzeci udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przeprowadzają ankiety z rodzinami, sporządzają ich anonimowe opisy i umieszczają na specjalnej stronie internetowej.

Osoby chętne do wsparcia potrzebujących mogą wybrać ze strony internetowej jedną lub więcej rodzin. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc materialną dla samotnej matki opiekującej się niepełnosprawnym synem oraz chorym ojcem.

Dzięki ofiarności społeczności szkolnej, udało się zgromadzić 15 kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami, talerzami i garnkami. 10 grudnia, w piątek odbył się wielki finał! Od rana przygotowywaliśmy paczki do transportu i ruszyliśmy w drogę. Niestety z racji pandemii, nie było nam dane spotkać się z rodziną, nasze prezenty zostały przekazane do magazynu, skąd wolontariusze przekazali je wybranej przez nas rodzinie. Pomimo tego wracaliśmy do domu w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.


263739016 628064231665830 5620355380321028765 n