Opis projektu SP Oksa page 001

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz klasy III Gimnazjum uczestniczą w projekcie ,,Matematyczne Potyczki Blogerów z Oksy”. Projekt realizowany na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli matematyki i informatyki zakładał tworzenie bloga matematycznego. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole, ale spotkało się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Tworzą oni różne zadania matematyczne, których treść dotyczy różnych dziedzin życia naszej miejscowości a także nawiązuje do bieżących wydarzeń szkolnych. Nadrzędnym celem projektu jest przekonanie nauczycieli do wykorzystania nowych metod nauczania- uczenia się matematyki, które byłyby atrakcyjne dla współczesnego ucznia.

SAM 8949

Niewątpliwie tworzenie blogów jest taką właśnie metodą, która przekona młodzież do nauki matematyki. Uczniowie chętnie przystąpili do opracowania różnego typu zadań o różnym stopniu trudności, dostosowanych do ich możliwości. Metoda ta pozwala na praktyczne zastosowanie matematyki bo przecież zadania dotyczą sytuacji bliskich, znanych uczniom. Na zajęciach pracując w grupach zadaniowych, rozwijali umiejętności posługiwania się językiem symboli z zakresu nauk matematycznych, zastosowania algorytmów, dostrzegania związków, prawidłowości, dobierania własnych modeli matematycznych, myślenia poprzez analogię, współpracy w grupie. Te uniwersalne umiejętności zapewne przydadzą sie uczniom nie tylko w szkole. Rezultaty pracy młodych matematyków są zamieszczane na blogu. Chcemy w ten sposób propagować ciekawą metodę nauki matematyki i zachęcić wszystkich do pójścia w nasze ślady. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia bloga. Znajdziecie nas na stronie naszej szkoły.