Kochają bezwarunkowo, wspierają i rozpieszczają – na babcie i dziadków zawsze można liczyć. Już 21 i 22 stycznia obchodzimy ich święto. To okazja, aby im podziękować   i zadbać, by poczuli się wyjątkowo.

Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły także dołączyli do obchodów Międzynarodowego Dnia Babci i Dziadka. Z okazji tego wyjątkowego święta przygotowały piękny występ w szkole, który można zobaczyć na stronie naszej placówki. Jak co roku przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przygotowywały się sumiennie do tego ważnego dnia. Pod czujnym okiem wychowawczyni starannie uczyły się piosenek i wierszy, a także własnoręcznie wykonały laurki dla babć i dziadziusiów. Chociaż ze względu na pandemię nie można było ich zaprosić do przedszkola, to jednak wysiłki przedszkolaków nie były daremne. Grupa zaprezentowała krótki program artystyczny, który został nagrany i przesłany za pomocą poczty elektronicznej. Kolorowe laurki dzieci wręczyły już osobiście życząc babciom i dziadkom z okazji ich święta, ale i na co dzień dużo zdrowia i radości.

 

W piątek 14 stycznia 2022r. odbyła się kolejna akcja samorządu uczniowskiego "Dzień w masce karnawałowej". Tego dnia w naszej szkole korytarze wypełniły się tajemniczymi postaciami a to za sprawą pięknie wykonanych przez uczniów masek. Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów nie zna granic!

IMG 0769


Zachęcamy wszystkich: nauczycieli, rodziców, uczniów i  znajomych do oddania głosu na pracę plastyczną wykonaną przez uczniów naszej szkoły w konkursie "Nauka z klasą" firmy Kaufland. Poniżej link do głosowania:

https://liblink.pl/S6e28QViHb

Szkoła Podstawowa w Oksie  "To ty decydujesz o przyszłości ziemi!"

Głosowanie trwa do dnia 31.01.2022r.

W głosowaniu może wziąć udział każdy, ma ono charakter otwarty i powszechny oraz jest w pełni anonimowe.

Każdy oddany głos jest na wagę złota, dlatego zachęcamy do szerszego komunikowania o możliwości oddania głosu na wybraną pracę plastyczną.

Każda z 20 zwycięskich szkół podstawowych otrzyma 20.000 zł na wyposażenie wspierające edukację ekologiczną.

 

 

 

Laboratoria na stronę

Nasza placówka bierze udział  w programie "Laboratoria Przyszłości". Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach "Laboratoriów Przyszłości" organy prowadzące szkoły w tym Gmina Oksa otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Więcej o programie w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/laboratoria

5fdb372bda919 o full

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” – pod tym hasłem uczniowie naszej placówki w ramach zajęć logopedycznych oraz lekcji języka polskiego zredagowali piękne świąteczne życzenia. Celem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Akcja ma zachęcić, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Zwraca też uwagę na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególnie pamięć o członkach swojej rodziny i wspólne spędzanie wolnego czasu.

Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 określone przez MEiN (pkt. 1 Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie oraz realizację zadań programu wychowawczo - profilaktycznego oraz pkt. 4. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno - komunikacyjne).

IMG 0726

W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną „Kup pierniczek – pomóż Pawłowi”. Pierniczki były bardzo pyszne, a ich ilość ograniczona, przez co rozeszły się w mgnieniu oka. Dzięki tej akcji, udało nam się uzbierać 2280 zł, a zebrane pieniądze przekazaliśmy Pawłowi. Mama Pawła bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom. Dzięki zebranym pieniądzom, Paweł niebawem skorzysta z turnusu rehabilitacyjnego w Konstancinie. Jeden taki turnus to koszt 15 000 zł. Dlatego zachęcamy wszystkich, którym nie udało się dołączyć do akcji pierniczkowej, aby pomogli, wpłacając pieniądze na konto Pawła lub oddając 1 % podatku. 

https://www.siepomaga.pl/pawel-nowakowski

Numer KRS 0000396361 Cel szczegółowy 1% 0161331 Paweł

Nasza szkoła wzięła już po raz trzeci udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przeprowadzają ankiety z rodzinami, sporządzają ich anonimowe opisy i umieszczają na specjalnej stronie internetowej.

Osoby chętne do wsparcia potrzebujących mogą wybrać ze strony internetowej jedną lub więcej rodzin. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc materialną dla samotnej matki opiekującej się niepełnosprawnym synem oraz chorym ojcem.

Dzięki ofiarności społeczności szkolnej, udało się zgromadzić 15 kartonów z żywnością, środkami czystości, ubraniami, talerzami i garnkami. 10 grudnia, w piątek odbył się wielki finał! Od rana przygotowywaliśmy paczki do transportu i ruszyliśmy w drogę. Niestety z racji pandemii, nie było nam dane spotkać się z rodziną, nasze prezenty zostały przekazane do magazynu, skąd wolontariusze przekazali je wybranej przez nas rodzinie. Pomimo tego wracaliśmy do domu w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.


263739016 628064231665830 5620355380321028765 n

W naszej szkole kolejny  raz odbyła się mikołajkowa zbiórka słodyczy pod hasłem "Podziel się cukierkiem". Również w tym roku uczestnicy akcji nie zawiedli. Dzięki  zaangażowaniu całej społeczności szkolnej przygotowano mikołajkowe paczki. Słodycze zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka w Nagłowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.